Go to Top
Telefon&Fax: +90 216 380 84 54 / GSM: +90 532 484 79 82

‘Yılın Şoförü’nden Sürücülere Broşürlü Uyarı

Adana'da, 55 yıllık meslek hayatında hiç trafik kazası yapmadığı ve ceza almadığı için 1972, 1995 ve 2010'da 'Ağır Vasıta Yılın Şoförü' seçilen 77 yaşındaki Ramazan Kulle, kazalara karşı uyarı mesajları taşıyan broşür bastırıp, sürücülere dağıttı.
Bedava Iphone Veriyoruz. Çekilişi Kaçırmayın!Adana'da, 55 yıllık meslek hayatında hiç trafik kazası yapmadığı ve ceza almadığı için 1972, 1995 ve 2010'da 'Ağır Vasıta Yılın Şoförü' seçilen 77 yaşındaki Ramazan Kulle, kazalara karşı uyarı mesajları taşıyan broşür bastırıp, sürücülere dağıttı.

Adana'nın kent merkezinden de geçen şehirlerarası D-400 karayolunda kavşaklarda duran sürücülere 'Daha az kaza, daha az ölü, daha az yaralı' sloganının yazılı olduğu uyarı broşürlerini dağıtan Ramazan Kulle, öncelikle emniyet kemeri takmayan şoförleri ikaz etti. Emniyet kemeri takan sürücülere teşekkür eden Kulle, kazasız bir bayram geçirmelerini diledi.
Bin broşür dağıtan Ramazan Kulle, Türkiye'de trafik kazalarında yılda 4 bin 500 kişinin öldüğüne, 80 bin kişinin de yaralandığına veya sakat kaldığına dikkat çekti.
Kulle, kendi hazırladığı dövizde kazaların nedenlerini, 'Aşırı sürat yapmak, emniyet kemersiz araç kullanmak, kırmızı ışıkta geçmek, hatalı sollama yapmak, alkollü ve yorgun araç kullanmak, seyir halinde telefonla konuşmak' olarak sıraladı. Trafik kazaları haberlerini izleyip, okuyunca büyük üzüntü yaşadığını ve 'trafik canavarı'na karşı kendince bir şeyler yapmaya karar verdiğini vurgulayan Kulle şunları söyledi: "Meslek hayatımda üç kıtada 70 ülkeye kamyon ve TIR'la mal taşıdım. Bir süre otobüs şoförlüğü de yaptım. Binlerce kilometre direksiyon salladım. Hiç kaza yapmadım, trafik cezası da yemedim. Bunun için 1972'de bir lastik firması tarafından, 1995'de Adana Şoförler Odası tarafından ve 2010'da da Adana Valiliği tarafından 'Ağır Vasıta Yılın Şoförü' seçildim. 9 günlük bayram tatilinde yollara düşen sürücüleri kurallara uymaları konusunda uyarmak için broşür bastırıp, dağıttım. Benim tek arzum insanların kurallara uyması. Canımız çok tatlı, hayat da çok güzel. Emniyet kemerini mutlaka takalım, hatalı sollama yapmayalım, kırmızı ışıkta geçmeyelim. Yorgun ve alkollü araç kullanmayalım. Aracımızın bakımını yaptırmadan uzun yola çıkmayalım. " 30 Ağustos 2011 www.haberler.com

About TrafikMagduru

www.trafikmagduru.com