Go to Top
Telefon&Fax: +90 216 380 84 54 / GSM: +90 532 484 79 82

Üsküdar’daki trafik kazası davası

Üsküdar'da Özgür Korkmaz'ın öldüğü trafik kazasına ilişkin yargılanan Arif Kalkavan, tahliye edildi. Duruşmada Arif Kalkavan'ın avukatı Fatih Çınar söz alarak, Adli Tıp Kurumu'nun gönderdiği rapora göre, her iki tarafa da eşit kusur verildiğini belirterek, müvekkilinin tahliyesine karar verilmesini talep etti.

Sanık Arif Kalkavan da ''Ben ölene Allah'tan rahmet, ailesine baş sağlığı diliyorum. Pişmanım, keşke yaşanmasaydı. Öğrenciyim tahliyemi istiyorum'' dedi.
Duruşmada görüşü alınan Cumhuriyet Savcısı da, sanığın tutuklu kaldığı süre ve Adli Tıp Kurumu raporunun dikkate alınarak, Kalkavan'ın tahliyesine karar verilmesini istedi.
Mahkeme heyeti de Arif Kalkavan'ın üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyetinin değişmesi olasılığı, delillerdin toplanmış olması, delil karartma şüphesinin bulunmaması, Adli Tıp Kurumunca belirlenen kusur raporu, sanığın sabit ikamet sahibi oluşu ve tutuklu kaldığı sürenin göz önüne alınarak tahliyesine karar verdi.
Kalkavan'a yurt dışına çıkış yasağı getirilirken, duruşma ertelendi.
Üsküdar Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Üsküdar Altunizade'de 29 Ağustos 2011'de Arif Kalkavan yönetimindeki aracın çarptığı Özgür Korkmaz'ın hayatını kaybettiği belirtilerek, Kalkavan'ın gece saatlerinde yolun karşısına geçmeye çalışan Korkmaz'ın üzerine aracını sürdüğü ve kazanın bu şekilde meydana geldiği anlatılıyordu.
İddianamede Kalkavan'ın, ''kasten adam öldürmek'' suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılması talep ediliyordu. Yargılama aşamasında görüşünü açıklayan Cumhuriyet Savcısı ise olay yeri yakınında üst geçit olmasına rağmen Özgür Korkmaz'ın çevreyolunu kullanarak yolun karşısına geçmek istediğini belirterek, sanığın eyleminde ''olası kast'' suçunu işlediği gerekçesiyle 20 yıldan 25 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etmişti.
8 Mart 2012 Özgür Gündem

About TrafikMagduru

www.trafikmagduru.com