Go to Top
Telefon&Fax: +90 216 380 84 54 / GSM: +90 532 484 79 82

Tatil Trafiğinde Acı Bilanço: 9 Günde 166 Kişi Öldü

9 günlük Ramazan bayramı tatili başladı başlayalı, güzel haberlerden ziyade kaza haberleri yer aldı bültenlerde. Tatil süresince yaşanan kazalarda bilanço gerçekten çok ağır. Zira 9 günde meydana gelen kazalarda 162 kişi hayatını kaybetti, 907 kişi yaralandı.Trafik kazaları bayram da dinlemedi tatil de…

9 gün boyunca neredeyse her 3 aileden birinin canı yandı kazalar yüzünden… Tatil süresince 162 kişi hayatını kaybetti, 907 kişi de yaralandı.
Dokuz güne çıkarılan tatil sebebiyle vatandaşların tatil yörelerine ve memleketlerine akın etmesi, her bayram olduğu gibi bu yıl da dönüş yolunda bazı noktaların kilitlenmesine yol açtı.
Dönüş nedeniyle günde 12 bin aracın geçiş yaptığı Yalova Topçular İskelesi'nde sefer sayısı 13'ten 15'e çıkarılmasına rağmen uzun kuyruklar oluştu.
TEM'in Bolu ve Düzce kesimlerinin İstanbul yönünde de yoğunluk yaşandı. Trafik ekipleri, araç yoğunluğunun fazla olduğu bölgelerde denetimlerini artırdı. Abant kavşağı ve Bolu Dağı Tüneli girişinde bekleyen ekipler, sürücüleri yavaş gitmeleri konusunda el işaretleriyle uyardı.
'43 ilin kapısı' durumunda bulunan Kırıkkale'de de benzer manzaralar yaşandı. Dönüş için gece yerine gündüz yolculuğunu tercih ettiklerini ifade eden sürücüler, tedbirli olduklarını belirtti.
Bu arada 9 günlük uzun Ramazan Bayramı ve yaz tatili dönüşlerinin çakışması otogarlardaki yoğunluğu ikiye katladı. Tatilin son gününde yolcu karşılamaya gelen otomobiller, Esenler'deki İstanbul Büyük Otogar girişinde uzun kuyruklar oluşturdu.
6 Eylül 2011 www.haberler.com

About TrafikMagduru

www.trafikmagduru.com