Go to Top
Telefon&Fax: +90 216 380 84 54 / GSM: +90 532 484 79 82

Hakkımızda

SATMDSuat Ayöz Trafik Mağdurları Derneği

"bazılarının hoşçakal demeye vakti olmayabilir..."

İnsan yaşamı, engelli bir koşu. Bu koşu içerisinde önümüze birçok engel çıkıyor. Trafik kazaları ise, bu engellerin en büyüğü. Sorumsuzluk, dikkatsizlik ve duyarsızlık sonucu oluşan kazalar, bazen yok ediyor, bazen de  sakat bırakıyor. Dünya genelindeki trafik kazalarında her yıl 1.2 milyonun üzerinde insan ölmekte ve bu rakamın çok üstünde yaralanmalı kazalar meydana gelmektedir. Yaralanmalı kazaların büyük bir bölümü de kalıcı sakatlıklara neden olmaktadır. Ölen her insanın yanında en az bir kişi de hayat boyu sürecek sakatlıklarla baş başa kalmaktadır. Ülkemizde resmi olmayan yıllık rakamlara göre yollarda 8.000-10.000 kişi hayatını kaybetmektedir.

Bu da bir terör. TRAFİK TERÖRÜ....

Ateş düştüğü yeri yakıyor ama trafik kazalarının yol açtığı gerçek yangın çok daha fazlasını içeriyor. Özellikle 45 yaş altı ölümlerin birinci nedeni trafik kazaları. Bu  kazalar ülkemizde ve dünyada her gün, birçok ailenin hayatını karartmaya devam ediyor. Kaza nedeni ile yaşanan acı kayıplar, yaralanmalar ve sakat kalmalar, mağdurların ve mağdur yakınlarının yaşam kalitesini düşürüyor. Kaza sonrası, özellikle yargı safhasında verilen/alınan cezaların yetersizliği, mağdurların acıları ve kayıplarının yanında haklı olduklarını ispatlama/kanıtlama çabaları, adalet ve sigorta kurumları ile yaşanan iletişimsizlik, ortaya çıkan sorunların çözümsüz kalmasına neden oluyor.  “Avrupa Trafik Mağdurları Federasyonu” FEVR ‘in yaptırmış olduğu araştırmaya göre ölümlü trafik kazası sonrasında yaşanılan ölüm acısı, 1/3 oranında insanın kazadan sonraki 3 yıl içerisinde intihar ettiğini, %62 oranında insanın da depresyon altında olduğunu göstermektedir. Biz de bu mağdurlardan biriyiz. Ve ne  yazık ki ne ilk, ne de sonuncu olacağız.

9 Nisan 2006 günü Suat Ayöz’ü kaybettik, çarpan bırakıp kaçtı, 9 gün sonra geldi. Kaza sonrası yaşadığımız ve hala yaşamaya devam ettiğimiz bir yargı süreci geçiriyoruz.  Ne yapmamız gerektiğini ve nasıl yapmamız gerektiğini, haklarımızı ve bu hakkımıza nasıl sahip çıkacağımızı bize destek olan, acımızı paylaşan ve de kendi geçirdikleri kötü süreci bize aktaran dostlarımız sayesinde geçirmeye çalıştık. Ve bu deneyimlerimizi Suat’ın adına bir dernek kurarak sürdürmeye çalışıyoruz. Yargı sürecinde barılı olmadık. İç hukuk hakkımız bitti ve AHİM sürecine başladık. Süreç daha devam ediyor. Ama inanıyoruz, sonunda başarılı olacağız. Ve şunu biliyoruz ki, bırakıp kaçmak 2. derece cinayet sayılana kadar çalışacağız.

Unutmayın  “Tanrının nokta koyduğu yere soru işareti konulamaz.”

Adres Eminaliaşa Caddesi, Yeni Fidan Sokak, 2/1 Suadiye-İstanbul

Telefon+Fax 0216-380 84 54

GSM 0532 484 79 82 - 0532 336 73 95

e-mail bilgi@suatayoz.com

, , , , ,

About TrafikMagduru

www.trafikmagduru.com