Go to Top
Telefon&Fax: +90 216 380 84 54 / GSM: +90 532 484 79 82

Ölümlü kazada, TIR sürücüsünün 15 yıla kadar hapsi istendi

18. Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde 2 kişinin ölümü, 1 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan kazaya neden olduğu ileri sürülen TIR sürücüsü hakkında 3 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.Ozanlar Mahallesi çevre yolundu kullandığı TIR ile çarptığı otomobilde bulunan Behçet Ersoy(50) ve eşi Ümmühan Ersoy'un(43) ölümüne, çocukları Talha Yağız'ın (7) yaralanmasına neden olduğu ileri sürülen TIR sürücüsü H.Y.(44) hakkındaki iddianame tamamlandı. İddianamede, ölen otomobil sürücüsünün yol durumunu kontrol etmeksizin aniden sol şeride geçmek için kontrolsüz manevra yaparak doğrultu değiştirdiği esnada H.Y'nin kullandığı TIR'ın otomobilin sol tarafına temas ettiği, otomobilin TIR'ın sürüklenmesiyle orta refüjden havalanarak yolun karşı tarafından gelen başka bir otomobille çarpıştığı sonrasında da ters döndüğü belirtildi.

İddianamede, olay yerindeki akaryakıt istasyonunun güvenlik kameralarından alınan görüntülerin incelenmesi ve kaza tespit tutanağına göre, şüpheli H.Y'nin kazada şerit izleme ve değiştirme kurallarına uymamak suretiyle ikincil derecede kusurlu olduğu kaydedildi.
Tutuklu bulunan H,Y. için taksirle iki kişinin ölümüne ve 1 kişinin yaralanmasına sebebiyet verdiği iddiasıyla 3 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istendi. Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen davanın duruşması önümüzdeki günlerde görülmeye başlanacak.
Çevre yolunda 2 Haziran'da meydana gelen kazada, Karakamış kavşağından Kuzey Terminali yönüne giden H.Y'nin kullandığı 54 YD 505 plakalı TIR, Behçet Ersoy yönetimindeki 54 HA 070 plakalı otomobile çarpmış. Kontrolden çıkıp refüje çarparak takla atan otomobile Yusuf Mut'un kullandığı 34 MUT 57 plakalı otomobil çarpmıştı. Kazada ters dönen otomobilde Behçet-Ümmühan Ersoy çifti ölmüş, çocukları Talha Yağız yaralanmıştı. Behçet Ersoy, Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü'nde görev yapıyordu.
18 Temmuz 2012 Zaman

About TrafikMagduru

www.trafikmagduru.com