Go to Top
Telefon&Fax: +90 216 380 84 54 / GSM: +90 532 484 79 82

Işık ile İz Bırakanlar

Trafik kazaları nedeniyle  kaybettiklerimiz bu dünyada bir iz bıraktı, hem de hiç silinmeyecek ve çok güzel bir iz. Biz de bu izleri daha da derinleştirmek için bir fotoğraf kursu açtık.Fotoğraf kelimesi, Yunanca photo ışık ve Latince graph iz bırakmak sözcükleri birleştirilerek oluşturulmuş bir bileşik isimdir. Anlamı “ışık yardımı ile iz bırakmak”tır, Bizler de Trafik Mağdurları olarak bir iz bırakmak istiyoruz. Kaybettiklerimiz, yitirdiklerimiz ve bir daha asla göremeyeceklerimizi, ışık ile iz bırakarak hiç unutmayacağız…

Suat Ayöz amatör bir fotoğrafçıydı ve onun fotoğraf tutkusunu yaşatmak için , Suat Ayöz Trafik Mağdurları Derneği olarak, Galata Fotoğrafhanesi ve Fotoğraf Vakfı ile birlikte, fotoğraf kursu düzenliyoruz. Amacımız, hem Suat’ın fotoğraf sevgisini yaşatmak , hem de trafik problemi ve trafik mağdurları için farklı bir bakış ile  bir iz bırakmaktır..

Galata Fotoğrafhanesi tarafından, Fotoğraf Vakfının desteği ile  verilen eğitim, fotoğrafın temel kavramları, analog ve dijital makinelerin kullanımı, malzeme, ışık ve renk bilgisi, pozlama ve aydınlatma teknikleri ile birlikte  dıs cekimleri kapsayan 7 haftalık bir temel fotoğraf eğitimidir. Kurs süresince katılımcılar tarafından çekilen fotoğraflar, kurs sonundaki sergide izleyicilere buluşmuştur.

About TrafikMagduru

www.trafikmagduru.com