Go to Top
Telefon&Fax: +90 216 380 84 54 / GSM: +90 532 484 79 82

İki Kişinin Öldüğü Kazanın Davası Ağır Cezada

İzmir'in Karabağlar İlçesi'nde, kırmızı ışık ihlali sonucu meydana gelen kazada 2 kişinin ölümüne 3 kişinin de yaralanmasına neden olmaktan tutuklu taksi şoförü Emrah Aydemir ile tutuksuz TIR şoförü Yavuz Samar hakkında, 'taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olmak' suçundan 15'er yıl hapis cezası istemiyle ağır ceza mahkemesinde dava açıldı.
İki kişinin öldüğü kaza geçen kasım ayında, Yeşillik Caddesi Kaymakkuyu Kavşağı'nda meydana geldi. İkisi de Buca Cezaevi'nde infaz koruma memuru olan 42 yaşındaki Feryadi Kara ve 48 yaşındaki Ömer Yılmaz, eğlendikleri müzikholde çalışan 33 yaşındaki Perihan Dikyol ve 27 yaşındaki Dilek Yalçın ile birlikte çorba içmeye gitti. Lokantadan çıkan Kara ve Yılmaz, iki kadını evlerine bırakmak üzere Emrah Aydemir'in kullandığı 35 T 6248 plakalı taksiye binip, yola çıktı. Emrah Aydemir, Kaymakkuyu Kavşağı'ndan Konak yönüne dönerken, iddiaya göre, kırmızı ışık ihlali yaptı. Emrah Aydemir yönetimindeki taksiye, Menderes'teki evinden Alsancak Limanı'na, demir boru yükü almak için giden, evli ve 3 çocuk babası 48 yaşındaki Yavuz Samar'ın kullandığı 35 AT 190 plakalı TIR çarptı. Taksi şoförü Aydemir ile 4 yolcu araçta sıkıştı.
Kazadan yaralı kurtulan taksi şoförü Emrah Aydemir, Feryadi Kara, Ömer Yılmaz, Perihan Dikyol ve Dilek Yalçın, hastanelere kaldırılarak tedaviye alındı. Yaralılardan Perihan Dikyol ve Feryadi Kara birer gün arayla yaşamanı yitirdi. Taksi şoförü Emrah Aydemir, tedavisinin ardından tutuklandı.
Olayla ilgili soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Okan Bato, tutuklu taksi şoförü Emrah Aydemir ile tutuksuz olan TIR şoförü Yavuz Samar hakkında 15'er yıl hapis cezası istemiyle yargılanmaları için İzmir 11'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açtı. Savcı Bato, hazırladığı iddianamade, bilirkişi raporuna göre kazanın oluşunda taksi şoförü Emrah Aydemir'in asli ve tam kusurlu, TIR şoförü Yavuz Samar'ın ise kusursuz olduğunun belirtildiğini vurguladı.
Kızı Perihan Dikyol'u trafik kazasına kurban veren anne Cemile Yavuz, ifadesinde taksi şoförü Emrah Aydemir'den şikayetçi olmadığını söyledi. Cemile Yavuz, "Denizli'de oturuyorum. Kızım eşinden boşanınca, İzmir'e bir yakınımızın yanına gelip yaşamaya başladı. Ne iş yaptığını bilmiyorum. Ben Hac görevimi yerine getirmek için Suudi Arabistan'a gittim. Bir yakınım telefonla arayıp oğlumun hasta olduğunu söyleyerek gelmemi istedi. İzmir'e geldiğimde kızımın kazada öldüğünü öğrendim" dedi.

Pzr, 12/11/2011 - 21:16 tarihinde Site Yönetimi gönderdi

About TrafikMagduru

www.trafikmagduru.com