Go to Top
Telefon&Fax: +90 216 380 84 54 / GSM: +90 532 484 79 82

Faili Meçhul Trafik Kazasındaki Araç Bulundu

İzmir – İstanbul karayolunun Gelenbe Beldesi Karamanlı Boğazı mevkiinde 16 JL 632 Plakalı araç sürücüsü S.K.’un kamyonundan düşen boş sebze kasalarını topladığı esnada kendisine çarparak ölümüne sebebiyet vere

1 Şubat 2012 günü saat:12.45 sıralarında D560 İzmir – İstanbul karayolunun Gelenbe Beldesi Karamanlı Boğazı mevkiinde 16 JL 632 Plakalı araç sürücüsü S.K.’un kamyonundan düşen boş sebze kasalarını topladığı esnada kendisine çarparak ölümüne sebebiyet veren ve hiçbir bilgisi bulunmayan araç, Jandarmanın titiz ve ısrarlı çalışmaları  neticesinde tespit edildi.
Olayın haber alınması ile Jandarma Olay Yeri İnceleme ve Asayiş Timlerinin olay yerine yaptığı inceleme ve  araştırmada, kazaya karışarak olay yerinden ayrılan plakası ve sürücüsü tespit edilemeyen araca ait üzerinde “Ford” yazısı bulunan gri renkli  jant kapağından başka bir iz ve emareye rastlanmamıştı.
Manisa İl Jandarma Komutanlığınca, oluşturulan özel çalışma grubu, olayla ilgili Akhisar-Balıkesir karayolu üzerinde bulunan tüm güvenlik kameralarını incelemiş ve kazaya karıştığından şüphelenilen (4) kamyonun kaza öncesi ve sonrası kamera görüntülerini karşılaştırmıştır. Araçların kaza öncesi ve sonrası detaylarının mukayesesinden kupası beyaz, kasası mavi renkli akaryakıt tankeri üzerinde yoğunlaşarak elde edilen bulgular adli makamlara iletilmiş ve soruşturma derinleştirilmiştir.
Aracın üzerindeki petrol dağıtım şirketinin isminden hareketle, bağlı olduğu Muğla ilindeki akaryakıt istasyonuna ulaşılarak aracın plaka ve detay bilgileri tespit edilmiştir.  Aracın olaydan bir gün önce İstanbul ilinde bulunan bir taşımacılık şirketine satılarak sürücüsü M.C. tarafından İstanbul iline götürülürken olayın meydana geldiği tespit edilmiştir. Kırkağaç Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından görevlendirilen  Manisa İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, İstanbul ili Bahçelievler semtinde bulunan şirketin garajında, güvenlik kamera görüntülerinden tespit edilen  48 L … Plakalı beyaz kupalı ford kamyonu (tanker) bulmuştur.
Olay Yeri İnceleme Timleri tarafından araç üzerinde yapılan detaylı incelemede olay yerinde bulunan parçalar ile araçtaki parçaların uyduğu tespit edilmiş, araç üzerinde kaza ve maktule ait kriminal bulgular elde edilerek incelenmek üzere kriminal laboratuara gönderilmiştir. Olay esnasında aracın sürücüsünün M.C. olduğu bilgisi teyit edilerek tamamlanan tahkikat evrakları Kırkağaç Cumhuriyet Başsavcılığına ulaştırılarak şüphelinin yakalanması çalışmalarına devam edilmektedir.
17 Şubat 2012 www.haberler.com

About TrafikMagduru

www.trafikmagduru.com