Go to Top
Telefon&Fax: +90 216 380 84 54 / GSM: +90 532 484 79 82

Arşiv Songül’ün Trafik Canavarı Serbest

Kopenhag'da Kraliyet Konservatuarı önündeki yaya geçidinde 10 yaşındaki Songül ve Annesi Ruhsar Altuntaş'a çarparak, Songülün ölümüne, annesinin ağır yaralanmasına neden olan Danimarkalı trafik canavarı serbest bırakıldı. Kopenhag Emniyet Müdürlüğü Savcısı Anders Trøck Nielsen, dikkatsiz sürücünün, tutuklu kalması için gerekçelerin yetersiz olduğunu belirterek, "10 yaşındaki küçük kız ve annesine çarpan sürücü, tutuklu bulunması için yeterli gerekçe olmadığı için 22 Aralık günü serbest bırakıldı. Ancak bunu şimdi açıklıyoruz. Bundan sonra, devlet savcısı dava açarmı açmazmı bilemeyiz. Sürücüyü gözaltına almamızın nedeni, uyuşturucu ve alkollü olmasından şüphelenmemizdi. Ancak yapılan muayene ve incelemelerde her hangi bir madde kullanmadığı ortaya çıktı. Bu durumda da suçlayacak bir şey kalmadı. Şayet kanında bir madde tesbit edilse idi o zaman sorumsuz davranarak adam öldürmek suçundan ağırlaştırılmış cezaya çarptırılmasını isteyecektik. Şimdi devlet savcısı, yeni bir trafik davası açıncaya kadar dışarıdan yargılanmak üzere serbest bırakıldı" dedi.

DANİMARKA HALK PARTİSİ TEPKİ GÖSTERDİ
Songül ve annesinin hayatlarını karartan trafik canavarının serbest bırakılmasına ilk tepki aşırı sağ Danimarka Halk Partisi'nden geldi. Danimarka Halk Partisi Hukuk Sözcüsü Kim Christiansen, ülkede trafik kazası işleyerek insanların ölümüne neden olan bir çok sürücünün serbest bırakıldığını ve bunun yanlış olduğunu belirterek "Bizim istediğimiz bu insanların tutukluluk sürelerinin, mahkeme cezalarını belirleyinceye kadar devam etmesidir. Yani 25 yaşındaki trafik canavarı serbest bırakılmamalıydı" dedi.
Kopenhag'da meydana gelen kazada, Songül annesinin elinden tutmuş vaziyette yaya geçidinde karşıdan karşıya geçerken, tam ortaya geldiklerinde bir aracı görüp durmuş, aracın da durup yol vermesi üzerine yollarına devam ederken, duran aracı sollayıp geçen araç tarafından çarpılarak 23 metre uzaklığa fırlatılmıştı. Sürücü ilk anda kaçmış ancak daha sonra polise teslim olmuştu. Uyuşturucu kullandığı sanılan sürücü gözaltına alınmıştı. Kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Songül ise 1 Aralık'ta Vestre kilise mezarlığının Müslümanlara ait bölömünde ağır yaralı annesinin sedye ile katıldığı törenle toprağa verilmişti. Baba Adnan Altuntaş, canavar sürücünün serbest bırakılmasına isyan ederek, öbiz adaletin tecelli etmesini istiyoruz. Kızımın hayatını alan, eşimin ve bizim hayatımızı karartan suçlunun adaletli şekilde yargılanarak tekrar aynı hataya düşmemesini ve verilen cezanın da diğer sürücüler için bir uyarı olmasını istiyoruz" dedi.
15 Ocak 2012 wwww.haberler.com

About TrafikMagduru

www.trafikmagduru.com