Go to Top
Telefon&Fax: +90 216 380 84 54 / GSM: +90 532 484 79 82

‘trafik Canavarı’; Hayatıma Normal Şekilde Devam Ettim

Adana'da 27 yaşındaki Mehmet Can'a çarpıp kaçan ve olaydan 3.5 ay sonra yakalanan 26 yaşındaki Hünkar Aslanboğa, 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanıyor.
Komşuda Pişer, Bize de Düşer!Adana'da 27 yaşındaki Mehmet Can'a çarpıp kaçan ve olaydan 3.5 ay sonra yakalanan 26 yaşındaki Hünkar Aslanboğa, 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanıyor. Aslanboğa, duruşmada verdiği ifadesinde, "Kazada ağır yaralanan kişinin öldüğünü öğrendim. Ne yapacağımı bilemedim. Ancak normal şekilde hayatıma devam ettim" dedi.
Kaza, geçen 15 Mayıs gecesi, merkez Çukurova İlçesi'nde Turgut Özal Bulvarı ile Adnan Kahveci Bulvarı'nı birbirine bağlayan kavşakta meydana geldi. Adana'daki ailesini ziyarete gelen gümrük memuru Mehmet Can'a, karşıya geçmeye çalışırken, plakası belirlenemeyen bir kamyonet çarpıp, kaçtı. Ağır yaralı olarak Adana Numune Hastanesi'ne kaldırılan Mehmet Can, 9 gün sonra hayatını kaybetti. Can'ın babası Bayram Can, annesi Yüksel Can ile akrabaları, kazanın olduğu yerde eylemler yapıp 'trafik canavarı'nın bulunmasını istedi.
Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olayın failini bulmak için yaklaşık bin kişiyle görüşme yapıp, cinayet gibi kazayı aydınlattı. Gözaltına alınan Hünkar Aslanboğa, suçunu itiraf edip, çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.
Aslanboğa hakkında; olaydan sonra kaçması, delilleri karartması ve tedavi yükümlülüğünü yerine getirmemesinden 'kasten öldürme' suçunu işlediği iddiasıyla 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
Adana 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına başlanan sanık Hünkar Aslanboğa, çarptığı kişiyi olaydan sonra ayakta gördüğü için olay yerinden kaçtığını iddia etti. Ölen kişinin birden önüne fırladığını da ileri süren sanık Aslanboğa, "Manevra yaparak vurmayacağımı zannettim. Ama aracın sol ön tarafından çarptım. Aynadan baktığımda ayakta olduğunu görünce de şiddetli çarpmadığımı düşündüm ve durmadan devam ettim" dedi.
Yakalanmadan 15- 20 gün önce de olay yerine giderek çarptığı kişinin akıbetini araştırdığını belirten sanık Aslanboğa, "Orada tanımadığım bir kişiye kazayı hatırlatıp, yaralanan kişinin akıbetini sorduğumda bana o kişinin öldüğünü söyledi. Ne yapacağımı bilemedim. Ancak normal şekilde hayatıma devam ettim" diye konuştu.
Ölen gencin babası 56 yaşındaki Bayram Can ise sanıktan şikayetçi olduğunu belirterek "Oğlum o gün arkadaşlarıyla buluştu. Gece saat 24.00'de aradım. Arkadaşlarıyla birlikte olduğunu ve dolmuşa binip geleceğini söyledi. 15 dakika sonra aradığımda cevap vermedi. 00.45'te aradığımda ise telefon açıldı. Telefonu açan kişi kendisinin hastane polisi olduğunu ve oğlumun trafik kazası geçirdiğini söylediler. Kaçıp gitmeseydi, oğlumu hastaneye götürseydi, belki kurtulacaktı. Cezalandırılmasını istiyorum" dedi.
Kazanın tanığı 41 yaşındaki Celal Ertenoğlu ise "Çarpma sesi gelince dışarı çıktığımda yerde bir kişinin yattığını gördüm. Çarpan araç olay yerinde yoktu. Yerde yatan kişinin ağzından ve burnundan kan geliyordu. Kendinde değildi" diye ifade verdi.
Mahkeme heyeti, olay anındaki hızının tespiti için kazaya karışan aracın, araç takip cihazının incelenmesine ve kaza yerinde keşif yapılmasına karar vererek duruşmayı erteledi.
3 kasım 2011 Haberler.com

Per, 11/03/2011 - 23:11 tarihinde Site Yönetimi gönderdi

About TrafikMagduru

www.trafikmagduru.com