Go to Top
Telefon&Fax: +90 216 380 84 54 / GSM: +90 532 484 79 82

Sendika Tarafından Kazada Ölen İşçinin Ailesine 20 Bin Lira Tazminat

Mersin'de geçirdiği trafik kazası sonrası hayatını kaybeden orman işçisinin ailesine 20 bin lira tazminat ödendi.Mersinli orman işçisi Rasim Budak, 16 Kasım 2012 tarihinde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. Budak'ın üyesi olduğu Hak-İş'e bağlı Öz Orman-İş Sendikası tüm üyelerini kaza sigortası ile sigortaladığından dolayı, sigorta bedeli olan 20 bin lira merhumun annesi Havva Budak'a ödendi. Sigorta bedelinin çeki, Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan tarafından verildi. Settar Aslan, çek teslimi için Mersin'de düzenlenen törendeki konuşmasında, iş ve trafik kazalarının önlenemediğini ve her yıl binlerce insanın bu kazalara kurban gittiğini söyledi.

Daha güvenli bir yaşam ve çalışma ortamı içih devletin, işverenlerin ve kendilerinin yapması gereken çok şey bulunduğunu ifade eden Aslan, "Alınacak çok sayıda önleyici tedbire ilave olarak, işçilerimizin trafik ve iş kazalarına karşı eğitilmeleri de önem taşımakta. Öz Orman-İş sendikası olarak, geride kalan 2 yıl içerisinde, binlerce üyemize 'İş Sağlığı ve Güvenliği' konulu eğitim seminerleri verdik." dedi.
Her türlü tedbire rağmen meydana gelen kazalardan sonra da yapılması gerekenler olduğuna işaret eden Aslan, "Vefat eden bir üyemizi geri getirmek mümkün değildir. Fakat, üyemizin geride bıraktığı emanetlerine sahip çıkmak bizlerin elindedir. Öz Orman-İş Sendikası olarak bu amaçla, 28 bini aşkın üyemizi, grup ferdi kaza sigortası ile sigortaladık. Bu uygulamamız 2 yıldır devam ediyor. Tüm üyelerimizin sigorta primlerinin tamamını sendikamızın kasasından karşıladık. Bizim bir düsturumuz var. Üyemizin gülen yüzü, ağlayan gözü olmalıyız."
Mersin Orman Bölge Müdürü Abdurrahman Acer de Öz Orman-İş'in tüm üyelerine kaza sigortası yaptırmasının çok önemli bir sendikacılık hizmeti olduğunu belirterek, Genel Başkan Settar Aslan'ı kutladı ve teşekkür etti. Settar Aslan daha sonra, merhum orman işçisi Rasim Budak'ın 20 bin liralık sigorta bedelinin çekini, mirasçısı olan annesi Havva Budak'a verdi.
1 Şubat 2013 www.haberler.com

About TrafikMagduru

www.trafikmagduru.com