Go to Top
Telefon&Fax: +90 216 380 84 54 / GSM: +90 532 484 79 82

Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi kızı Ülkü Adatepe (79), TEM otoyolunun Akyazı mevkisinde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.

 

Adatepe'nin şoförü: Her şey bir anda olup bitti
Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi kızı Ülkü Adatepe (79), TEM otoyolunun Akyazı mevkisinde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.Ülkü Adatepe'nin Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören şoförü Adnan Selçuk, kaza anını Cihan muhabirine anlattı. Selçuk, her şeyin bir anda olup bittiğini söyledi.Kazadan önce kendisinin sol şeritten gittiğini belirten Selçuk, "Bir otobüs sağ şeritten gidiyordu. Sonra tekrar sol orta şeride geçti. Benim önümde bir taksi gidiyordu. Otobüs normal orta şeride geçti. Ben de sol şeritten gidiyordum. Otobüs birden sol şeride kırınca o anda ne olduysa oldu zaten. Ona vurmayım diye... Artık orada yol yapımı mı vardı, ne vardı dubaları mubaları gördüm ama. Neden öyle bir şey yaptı. Madem geçecekti. Aniden öyle yola çıkılır mı? Aynan var, bir aynana bak. Yol yapımı varsa bile arkadan geleni uyar bir dörtlü yak. Anlamadım. Her şey bir anda oldu bitti. Daha ne anlatayım. Giden geri gelecek mi? Gelmeyecek. Bir saat önce yemek yedik. Bir saat önce muhabbet ettik" dedi.

"ARKA KOLTUKTA OTURUYORDU, KEMERİ BAĞLI DEĞİLDİ"

Adnan Selçuk, Ülkü Adatepe ve eşinin aracın arka koltuğunda oturduklarını, ancak kemerlerinin bağlı olmadığını ifade ederek, "Beyefendiyle ikisi arkada oturuyordu. Arkada emniyet kemeri takılı değildi. Yemek yediği yerde telefonunu unutmuştu. Onu konuşuyordu beyefendiyle. Ben de dedim, sıkılmayın, ararız telefonunuzu bir şekilde ulaştırırız size. Ama nasip buraya kadarmış" diye konuştu. Selçuk, yaşananları anlatırken gözyaşlarını tutamadı.

TEM Otoyolu İstanbul istikametine seyir halindeki Adnan Selçuk'un kullandığı 34 YUY 65 plakalı otomobil, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yol kenarındaki bariyerlere çarpmıştı. Kazada, araç içinde bulunanlardan Atatürk'ün manevi kızı Ülkü Adatepe, çarpmanın etkisiyle araçtan fırlayarak yola savrulmuştu. Adatepe olay yerinde hayatını kaybederken, araçta bulunan Ülkü Adatepe'nin eşi Emin Öke Adatepe ile araç sürücüsü Adnan Selçuk yaralanmıştı.

(CİHAN)

About TrafikMagduru

www.trafikmagduru.com