Go to Top
Telefon&Fax: +90 216 380 84 54 / GSM: +90 532 484 79 82

Lise Öğrencisi İki Genç Kızın Öldüğü Kazada dava devam ediyor…

Bursa-İzmir karayolunda yolun karşısına geçmeye çalışan iki lise öğrencisine çarparak ölümlerine yol açan minibüs sürücüsünün yargılanmasına devam edildi.
Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesinde "taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebep olmak" suçundan suçundan 15 yıla kadar hapsi istenen Güner Çalışkan'ın
(32) yargılanmasına devam edildi. Duruşmada, kazanın görgü tanığı olan iki özel halk otobüs şoförü dinlendi.
Kazanın önünde meydana geldiğini söyleyen otobüs şoförü Murat Güleşçe (39),
"Ben otobüs durağında durdum. İki kız el ele tutuşmuş karşıya geçiyordu. Trafik çok yoğundu. Kızlar aniden yola çıkınca, kendime hakim olamayarak 'Bunlar ne yapıyor-' diye bağırdım. Sesimi otobüsteki yolcular da duydu. Ben çarpma anını görmedim" dedi.
Üniversite hattında çalışan otobüs şoförü Kadri Aktay (40) ise kaza anını şöyle anlattı:
"Yaya geçidinden geçmeye çalışan kızlar yola çıkarken trafiği kontrol etmediler. Yolun ortasına geldiklerinde kırmızı bir araç bunlara çarpmamak için sağa arkasındaki ise sola kaçınca çocuklar da panik yaparak koşmaya başladı. Önümdeki araç ve ben fren yaptım ama soldan gelen ve sanığın kullandığı araç kızlara vurdu"
Sanık avukatları ise, müvekkillerinin tahliyesini talep etti. Ayrıca avukatlar, aynı yerde son 1 ay içinde 5 ayrı kazanın yaşanmasının da göz önünde bulundurulması gerektiğini ifade ederek, kusur tespiti açısından dosyanın Adli Tıp Kurumuna gönderilmesini istedi.
Sanığın tahliye talebini reddeden mahkeme heyeti, dosyanın kusur tespiti açısından bilirkişiye gönderilmesine hükmetti ve duruşmayı eksikliklerin giderilmesi için ileri bir tarihe ertelendi.
-Olay-
Bursa-İzmir karayolunda, 25 Kasım 2010 tarihinde meydana gelen trafik kazasında, yolun karşısına geçmeye çalışan Fatih Lisesi öğrencileri Ezgi Nil Topuz ve Didem Zeynep Çakar'a, Güner Çalışkan'ın (32) kullandığı 16 GD 730 plakalı minibüs çarpmıştı. Kazada ağır yaralanan ve Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan öğrencilerden Didem Zeynep Çakar aynı gün, Ezgi Nil Topuz ise 7 Aralık 2010'da hayatını kaybetmişti.
25 Kasım 2011 www.haberler.com

Cmt, 11/26/2011 - 10:22 tarihinde Site Yönetimi gönderdi

 

About TrafikMagduru

www.trafikmagduru.com