Go to Top
Telefon&Fax: +90 216 380 84 54 / GSM: +90 532 484 79 82

Eşi Kaza Yapan Konsolos Köppel, İsviçre’ye Dönüyor

İstanbul Bebek'te geçen Şubat ayı başında eşi yaralamalı trafik kazasına karışan İsviçreli konsolos Florian Köppel ülkesine dönüyor. İsviçre'nin İstanbul başkonsolosluğunda konsolos olarak görev yapan Florian Köppel'i dışişleri İsviçre'ye çağırdı.

Konsolus eşi Andrea Köppel geçen Şubat ayında Bebek Cevdetpaşa Caddesi'nde motosikletli bir çifte çarptı ve 41 yaşındaki Filiz İnal'ın ağır yaralanmasına yol açtı. Kaza yerinden hemen uzaklaşan Köppel olay tanıklarının tespit ettiği plaka sayesinde bulundu ve diplomatik dokunulmazlığı olmadığından yargılanmaya başlandı. Devam eden yargılama sürecinde uzun süre yurt dışına çıkma yasağı bulunan bayan Köppel'in geçtiğimiz ay yurtdışı yasağı kaldırıldı. Böylelikle Konsolos Florian Köppel eşi Andrea ile birlikte Türkiye'den ayrılıp ülkesine dönebilecek.

DIŞİŞLERİ ÇAĞIRMAYI DOĞRULADI

Köppel ailesinin yaz sonuna kadar İstanbul'dan ayrılması bekleniyor. İsviçre Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Jean Marc Crevoisier, olayı doğrulayarak, konsolos Köppel'in bakanlıkça İsviçre'ye çağrıldığını açıkladı. Köppel'in İsviçre'de hangi birimde çalışacağı ve ne iş yapacağı ise, açıklanmadı. Konsolos'un çağrılmasında eşinin yaptığı kazanın etkili olduğu, Türk medyasınca geniş yer verilen kaza ardından, İsviçre başkonsolosluğu önünde protesto gösterileri yapmalarının bu çağırmayı yarattığı bildirildi.

11 Haziran 2013 www.haberler.com

About TrafikMagduru

www.trafikmagduru.com