Go to Top
Telefon&Fax: +90 216 380 84 54 / GSM: +90 532 484 79 82

Dalmak Özgürlüktür

Derinlere doğru yol almak ya da bir noktaya takılı kalmak

DALMAK ÖZGÜRLÜKTÜR

Yaşamak, engelli bir koşudur.  Bu koşu içerisinde önümüze bir çok engel çıkar. Trafik kazaları ise, bu engellerin en büyüklerinden biridir. Sorumsuzluk, dikkatsizlik ve duyarsızlık sonucu oluşan  kazalar  bazen yok eder, bazen de kişileri engelli bırakır. Ve bu korkunç kazalar,  hep bir yere, bir insana veya bir nesneye bağımlı yaşamak zorunluluğu getirir. Zorunluluk ve zorluk yaşam koşusundan dışlamak için her şeyi yapar. Oysa, koşu son nefese kadar devam eder; derinlere doğru yol almak ya da bir noktaya takılı kalmak sizin elinizdedir.

Tek bir noktaya takılı kalmamak ve derinlere doğru yol almak için trafik kazası nedeniyle ngelli olan 10 arkadaşımız Bodrum’da dalış eğitimi almaya gidiyor. 30 Eylül-2 Ekim 2006 tarihleri arasında Bodrum Mavi Otel’de düzenlenecek olan dalış eğitimi, yıllardır bu konuda gönüllü olarak çalışan ve engellilere alternatif sporları yapmalarına olanak sağlayan Alternatif Kamp kurucusu ve Uluslar arası Engelliler Dalgıç Federasyonu Türkiye Temsilcisi, Ercan Tutal ve eğitmenleri tarafından verilecektir. Savaş Karakaş’ın başından sonuna amerası ile görüntüleyerek bir belgesel film oluşturacağı bu eğitim gezisi Beşiktaş Belediyesi, Ya-Sa Denizcilik, Mavi Otel ve  Tarabya Lionnes Kulübü destekleri ile gerçekleşecektir. Suat Ayöz Trafik Mağdurları Derneği destek veren her kurum ve kuruluşa   sonsuz teşekkürlerini sunar.

Program

24 Eylül 2006 Beşiktaş Belediyesi Dilek Sabancı Engelliler Parkında Ekip tanışması ve eğitim hakkında bilgilendirilmesi, sağlık kontrollerinin yapılması.

30 Eylül 2006
Bodrum Mavi Otele varış ve havuz eğitimleri
1 Ekim 2006 Tekne dalışı
2 Ekim 2006Sertifikaların verilmesi ve İstanbul’a dönüş.

Bilgi, sınırı olmayan bir denizdir.
Bilgi dileyense denizlere dalan bir dalgıçtır.
Hz. Mevlana

About TrafikMagduru

www.trafikmagduru.com