Go to Top
Telefon&Fax: +90 216 380 84 54 / GSM: +90 532 484 79 82

Cinayet Gibi Kazada Ağabeyi Ölen, Kendisi Ağır Yaralanan Doktor İsyan Etti

İzmir'in Foça ilçesinde geçen Kurban Bayramı'nda bir kişinin ölümü ve üçü ağır dört kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan cinayet gibi trafik kazasının güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Kaza ve ardından yaşanan ihmaller, ağır yaralanan nöroloji uzmanı Dr. Oğuz Karagüzel'i (45) isyan ettirdi. Tali yoldan çıkan bir astsubay yönetimindeki otomobilin, ana yolda seyreden araca çarpması sonucu meydana gelen kazada ağabeyini kaybeden, kendisi, eşi ve kayınbiraderi ağır yaralanan Karagüzel, zanlı sürücünün üç gün sonra serbest bırakılmasına tepkili.

Dr. Karagüzel, kazadan sonra kaldırıldıkları Menemen Devlet Hastanesi'nde, ağır yaralı olduğu halde görevli doktorun kendilerini muayene etmediğini, "basit tedaviyle" iyileşecekleri raporu düzenlediğini belirtti: "Ağır yaralı üç kişiye de basit tedaviyle iyileşir raporu veren meslektaşıma ne diyeceğimi bilemiyorum. Beni ağır yaralı halde, yaklaşık 45 dakika ambulansın içinde tek başıma beklettiler. Basit tedaviyle iyileşir denen eşim ve kaynımın kalça kemikleri kırıldı. Her ikisi de üç ay yürüyemeyecek. Bu nasıl basit tedavi? Hukuki olarak hakkımı arayacağım."

Fethiye Devlet Hastanesi'nde nöroloji uzmanı olarak çalışan Oğuz Karagüzel ile ailesinin hayatını alt üst eden kaza, 6 Kasım 2011'de, Yeni Foça ile Menemen arasındaki Gerenköy kavşağında meydana geldi. Bayram ziyareti için bir yakınlarına giden ailenin bulunduğu arabaya, astsubay B.C. yönetimindeki 01 NB 916 plakalı otomobil, tali yoldan hızla ana yola çıkarak çarptı. B.C.'nin aracı, Vedat Engin (43) yönetimindeki 35 CJA 63 plakalı arabaya da çarparak yoldan çıkardı ve takla atmasına sebep oldu. Kazada Engin, Dr. Karagüzel ve eşi Nihan Karagüzel ağır yaralanırken ağabeyi Ali Rıza Karagüzel olay yerinde öldü, onun eşi Nalan Karagüzel yaralandı. Sürücü B.C. ise kazayı hafif sıyrıklarla atlattı ve jandarma tarafından gözaltına alındı. Çıkarıldığı Foça Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından tutuklanan zanlı sürücü, bir üst mahkemeye itiraz etti. Foça Asliye Ceza Mahkemesi'nin kararıyla kısa bir süre sonra serbest bırakıldı. Karagüzel, "Ağabeyimizi kaybettik ama hukuk bizi bir kere daha yaraladı. Bu olayı öğrendikten sonra acımız katlandı. İfademiz bile alınmadan sürücüyü serbest bıraktılar. Yeni delillerle birlikte sürücünün tutuklanması için itiraz edeceğiz. Adalet istiyoruz." dedi.

AĞIR YARALILARA 'BASİT TEDAVİYLE İYİLEŞİR' RAPORU

Dr. Oğuz Karagüzel, kazadan sonra gelen cankurtaranda sadece iki acil tıp teknisyeni bulunduğunu, doktor ve hemşire olmadığını belirterek, şunları söyledi: "Menemen Devlet Hastanesi'ne götürüldüm. Buradaki doktor bey, beni hiç muayene etmeden, ağır yaralı olduğum halde 'Basit tedaviyle iyileşir' raporu düzenledi. Buna isyan ettim. Doktor arkadaşlarımı çağırdım ve beni başka bir hastaneye götürmelerini istedim. Tam 45 dakika ambulansın içinde bekletildim. Daha sonra gittiğim Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hemen ameliyat edildim. Kazada göğüs ve batın travması geçirmiştim, iç kanamam vardı. Ameliyatlar sonucu dalağımı aldılar. Menemen Devlet Hastanesi'ndeki aynı doktor, ağır yaralı eşim ve kaynım Vedat için de 'Basit tedaviyle iyileşir' raporu düzenlemiş. Kalçası kırılan, kafa travması geçiren eşime, sadece gözünde bir çizik var diye rapor yazmış. Yine kalçası kırılan ve göğüs travması geçiren kaynım Vedat için de aynı şekilde rapor yazmış. Bu ayrı bir skandaldır. Bu raporların gittiği mahkeme de kazada nasılsa ağır yaralı yok diye sanık sürücüyü üç günde serbest bırakmış. Hastane ve o doktordan da şikayetçi olacağız." Kazada ağabeyini kaybeden Ayten Karagüzel ise, "Acıyı, ıstırabı anlatmak mümkün değil. Biz ağabeyime doyamadık. Hep birlikte olacağımızı düşünürken, birisi gelip bir anda kuralsızca çarparak ağabeyimi bizden aldı. Bunun hesabını vermeli. Hepimizin hayatı mahvoldu. Sanık sürücü şimdi araba kullanmaya devam ediyor, bizse her gün ölüyoruz. Hukuk istiyoruz, adalet istiyoruz. Bu adam, yaptığının cezasını çekmeli." şeklinde konuştu. Söz konusu kazada kalça kemikleri kırılan Nihan Karagüzel ve Vedat Engin, üç ay boyunca yürüyemeyecek. Dr. Oğuz Karagüzel'in dalağı alındı, köprücük kemiği kırık. Üç ağır yaralı, uzun süren tedavilerinin ardından hayati tehlikeyi atlattı.

9 Aralık 2011, www.haberler.com

Pzr, 12/11/2011 - 21:16 tarihinde Site Yönetimi gönderdi

About TrafikMagduru

www.trafikmagduru.com