Go to Top
Telefon&Fax: +90 216 380 84 54 / GSM: +90 532 484 79 82

Çarpıp Kaçan Sürücünün Serbest Kalması Babayı İsyan Ettirdi

Gaziosmanpaşa'da, market alışverişinden dönen ilkokul 2.sınıf öğrencisi Sevim Akbaş'a (12) çarparak olay yerinden kaçan zanlılar, 20 gün sonra yakalanmasına rağmen savcılık tarafından serbest bırakıldı.
Komşuda Pişer, Bize de Düşer!Gaziosmanpaşa'da, market alışverişinden dönen ilkokul 2. sınıf öğrencisi Sevim Akbaş'a (12) çarparak olay yerinden kaçan zanlılar, 20 gün sonra yakalanmasına rağmen savcılık tarafından serbest bırakıldı. Sürücünün serbest kalmasına tepki gösteren Baba Mehmet Akbaş, "Zanlı cinayete teşebbüsle yargılanması gerekirken, serbest kalması beni derinden yaraladı." dedi.
Büyük Fuat Paşa İlköğretim Okulu 2. sınıf öğrencisi Sevim Akbaş, alışveriş yapmak için 15 Ekim Cumartesi günü saat 21.20 sıralarında evinden çıkarak markete gitti. İddiaya göre; marketten çıkan Akbaş'a, Çukurçeşme Caddesi'nde bir otomobil çarptı. Çarpmanın etkisiyle Sevim Akbaş ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan küçük çocuk yoğun bakımda tedavi altına alındı.
Olaydan sonra inceleme başlatan Gaziosmanpaşa Asayiş Büro Amirliği ekipleri, zanlıları yakalamak için özel bir ekip oluşturdu. Kazaya karışan aracın Ümraniye'den kiralandığını belirleyen ekipler, olay günü otomobilde bulunan Koray K.(24), Avni C. (23), Murat Ç. (25) ve Savaş A.'yı (25) aramaya başladı. Ehliyetleri bulunmayan zanlılar Gaziosmanpaşa'da yakaladı. Şüphelilerin bir birahanede Beşiktaş-Kayserispor maçını izledikleri ve alkollü oldukları öne sürüldü. Polisteki ifadelerinde zanlılar otomobili kullananı söylemezken, suçu birbirlerinin üzerine attı. Zanlılardan 3'ünün çeşitli suçlardan sabıka kaydının bulunduğu öğrenilirken, şüpheliler savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.
Kızının yoğun bakımda olduğunu belirten Baba Mehmet Akbaş, zanlıların serbest bırakılmasının kendisini çok üzdüğünü söyledi. Kızının beyin kanaması geçirdiğini ifade eden Baba Akbaş, "Kızım 20 gözünü açamadı. Bu sürücüler, çarpıp, kaçtıktan 20 gün sonra serbest bırakılmış. Bu normal bir trafik kazası değildir. Bu ölüme teşebbüs edilen bir suçtur. Cinayettir. Bunlar cinayetle yargılanması gerekirken, bu şahıslar serbest bırakılmış. Neden? Niçin? Bunun açıklanmasını sayın yetkililerimizden bekliyoruz." diye konuştu.
3 Kasım 2011 Haberler.com

Per, 11/03/2011 - 23:17 tarihinde Site Yönetimi gönderdi

About TrafikMagduru

www.trafikmagduru.com