Go to Top
Telefon&Fax: +90 216 380 84 54 / GSM: +90 532 484 79 82

Çanakkale ve Siirt Emniyet Müdürlüklerinden Kampanya…

Çanakkale Polisi Trafik Canavarına Savaş Açtı
Çanakkale Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü başlattığı kampanyayı bayram öncesi devreye soktu. "Trafik kurallarına uyalım, kazaları önleyelim. Önce siz örnek olun, diğerlerinin değişeceğini göreceksiniz" sloganlı kampanya kapsamında, trafik canavarına savaş açıldı.

Çanakkale Boğazı'ndan feribotla geçiş yapıp yola çıkacak tüm araç sürücülerine bugün (cumartesi) saat 08. 00'den itibaren sesli anons sistemi ile trafik kurallarına uymaları çağrısı yapıldı. Çanakkale Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Teyfik Güreşçi, hazırladıkları bir metnin Çanakkale boğaz hattında yolcu ve araç taşımacılığı yapan Özel İdareye ait GESTAŞ Deniz Ulaşım Şirketi'nin tüm feribot ve araba vapurlarında, 2 dakika süreyle anons ettirildiğini söyledi.
Güreşçi, bayram öncesi startını verdikleri dev kampanyanın amacının, trafik kurallarına uyulmamasından kaynaklanan kazaları önlemek olduğunu kaydetti. Güreşçi 08. 00-15. 00 saatleri arasında Eceabat-Çanakkale ve Gelibolu-Lapseki hattındaki feribotları kullanarak boğaz geçişi yapan toplam 6 bin sürücüye ulaştıklarını anlattı.
GESTAŞ'ın Çanakkale-Eceabat ve Lapseki-Gelibolu hattındaki toplam yedi feribot ve araba vapurunda yapılan sesli uyarıda, sürücülerden trafik işaret ve işaretçilerine uyulması istenirken, kazalarda oluşan can ve mal kaybının önemine işaret ediliyor. Sürücülerden, yolculuk boyunca hız kuralına uyulması aksi taktirde görüş mesafesinin azalmasından, aracın sürücü kontrolünden çıkmasına kadar meydana gelecek tüm olumsuzluklar anlatılıyor. Aracın ön koltuğuna çocukların oturtulmaması, seyir halindeyken cep telefonu kullanılmaması, emniyet kemeri takılması gibi kurallar hatırlatılıyor. Çanakkale polisi, feribot çıkışlarında da, borşür dağıtıyor. 27 Ağustos 2011 www.haberler.com
***Siirt Emniyet Müdürlüğünden Trafik Kazalarına Karşı Uyarı
Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bayram süresince 08. 00-18. 00 saatleri arasında hız ihlalleri, hatalı sollama, yakın takip, kırmızı ışık ihlali ve araç kullanırken cep telefonu kullanma gibi konularda trafik ekiplerince denetim yapılacağı belirtildi. Ramazan Bayramı'nda vatandaşlara seyahatlerinde toplu taşıma araçlarını kullanmaları tavsiye edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Vatandaşlarımıza mümkün olduğunca toplu taşıma araçlarını tercih etmelerini öneriyoruz. Özel otomobilleriyle seyahat edeceklerin ise trafik kurallarına, trafik işaret ve işaretçilerinin ikazlarına uymalarını öneriyoruz. Ayrıca kent merkezinde ve şehirler arası karayollarında vatandaşlarımızın can güvenlikleri için sivil ihbarlı denetimlere de ağırlık verilecek. Kazasız bir bayram geçirilmesi ümidiyle iyi bayramlar diliyoruz. " 27 Ağustos 2011 www.haberler.com

About TrafikMagduru

www.trafikmagduru.com