Go to Top
Telefon&Fax: +90 216 380 84 54 / GSM: +90 532 484 79 82

Belediyeler uyuyor, binlerce oto tahrip oluyor

İstanbul’da kamuya ait yüzlerce cadde ve sokaklarda yollara yasak olmasına rağmen yapılan kasisler terör estirmeye, mala zarar verme suçu işlemeye devam ediyor.

Belediyeler, emniyet, jandarma, hukukçular seyrediyor. Olan arabaların ön düzenlerine, rot ve balanslarına oluyor. Yüzbinlerce oto zarar görüyor.
Büyükçekmece İlçesi Alkent 2000 Mahallesinin yollarına yönetim, 40 civarında anormal yükseklikte kasis yaptı. 3-5 kişi hızlı araba ve motor kullanıyor diye. Ama 5 bin kişinin yaşadığı mahallede trafik kurallarına uyan yüzlerce araba sahibi cezalandırıldı bu kasislerle.
Ambulanslar, polis, itfaiye arabaları olay yerine giderken, hoplaya, zıplaya görev yapıp hayat kurtarmaya çalışıyorlar.
Site yöneticilerinin 100 bin lira harcayıp yaptığı kasislerin kaldırılması için, gazeteci Dursun Boran, Büyükçekmece Belediyesine müracaat etti. Başkan yardımcısı Sedat Özkan, 20 Kasım 2006'da aşağıdaki yazılı cevabı verdi:
- Yoğun kasis yapıldığı, bunların arabalara zarar verdiği görülmüştür, site idaresi olarak bunları kaldırın.
Aradan 3 sene geçti. Kasisler otolara zarar vermeye, sürüş konforunu bozmaya, hamilelerde düşüklere sebep olmaya devam etti. Sökülmedi. Bu defa Boran Büyükşehir’e "kasisleri kaldırın" diye mail yolladı.
Bu da B.Şehir Genel Sekreter Yardımcısı Muzaffer Hacımustafaoğlu’nun 4 Mayıs 2009 verdiği resmi cevap:-Konu B.Çekmece Belediyesinin sorumluluğunda, ilginizi, bilginizi rica ederim.
6 Kasım 2012 www.haberler.com

About TrafikMagduru

www.trafikmagduru.com